Naktinė kritinė masė Vilniuje | Sportland Lietuva

sportlandmagazine.com

Kritinė masė – tai neformalus renginys dviratininkų susibūrimui fiksuotoje vietoje ir suplanuoto maršruto įveikimui miesto gatvėmis. Dviratininkai siekia parodyti, jog tai puiki transporto priemonė, lygiavertė kitoms alternatyvoms. Iš kitos pusės tai linksmas, bendraminčius jungiantis pasivažinėjimas. Juk dviračiai dažnai simblozuoja laisvę, taiką ir hipsterių kultūrą.

Kritinės masės pradžia siekia 1992 m., kai pirmoji tokia akcija įvyko JAV, San Franciske. Šiuo metu masė vyksta daugiau nei 350 miestų visame pasaulyje, o Budapešte, Vengrjoje vyksta masiškiausias dviratininkų susibūrimas – iki 80 tūkst. žmonių.

Prieš 2017 metų velykinį savaitgalį į Vilniaus gatves grįžta tradiciškai didžiausia metų naktinė kritinė masė. Naktinė kritinė masė – tai masinis, organizatorių neturintis pasivažinėjimas dviračiais naktį, kovo-spalio mėnesių antrą penktadienį . Startas prie katedros varpinės 23:00 val. Naktinė masė skirta pažinti naktinį Vilnių, bei linksmai, neįprastai praleisti penktadienio naktį! Pasipuoškite savo dviratį, juk kritinė masė – šventė! Tai gali būti LED, ryškiaspalviai papuošimai.

Įprastai masės metu įveikiamas apie 20km atstumas per pusantros valandos, esant vidutiniam 12km/h greičiui, todėl dalyvauti gali betkokio amžiaus žmonės – šeimos su vaikais, paaugliai, pagyvenę žmonės. Primename, kad pagal KET būtina dėvėti liemenę ir žibintus priekyje bei gale, esant tamsiam paros laikui. Kiekvienas dalyvis pats atsako už savo saugumą.